Oferta Signal Iduna

Warunki przystąpienia

Do ubezpieczenia może przystąpić osoba, która ukończyła 12. rok życia i nie ukończyła 55. roku życia. Warunkami przystąpienia do ubezpieczenia są:

• kompletna deklaracja przystąpienia wraz z informacją o stanie zdrowia przesłana na adres naszego biura,
  • deklaracja członkowska Stowarzyszenia Ubezpieczonych przesłana na adres naszego biura,
  • opłata pierwszej składki.
Nie możesz przystąpić do ubezpieczenia jeżeli chorowałeś / chorujesz na:

• nowotwór,
  • zawał serca,
  • udar mózgu,
  • porażenie,
  • niedowład,
  • padaczkę,
  • choroby psychiczne,
  • cukrzycę,
  • przewlekłe zapalenie trzustki,
  • gruźlicę,
  • AIDS,
  • zakażenie wirusem HIV
  • przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu B lub C,
Nie możesz przystąpić do ubezpieczenia jeżeli jesteś zatrudniony w:

• przemyśle wydobywczym,
  • metalurgicznym,
  • odlewniach, hutach i walcowniach,
  • przemyśle chemicznym
Nie możesz przystąpić do ubezpieczenia jeżeli wykonujesz zawód o zwiększonym ryzyku:

• artysty cyrkowego,
  • tresera zwierząt,
  • nurka,
  • sportowca zawodowego,
  • żołnierza służby zawodowej,
  • sapera, pirotechnika,
  • kierowcy wyścigowego i rajdowego,
  • dżokeja,
  • spadochroniarza,
  • personelu latającego,
  • agenci ochrony lub inne osoby pracujące w służbach mundurowych
Do ubezpieczenia nie mogą przystąpić również osoby, które:

• otrzymały rentę inwalidzką,
  • w chwili przystępowania do ubezpieczenia nie świadczyły pracy z powodu stanu zdrowia np.: przebywające na zwolnieniu lekarskim.
W przypadku obejmowania ochroną ubezpieczeniową małżonków i pełnoletnich dzieci, do zakresu II lub III z opcjami rodzinnymi może przystąpić wyłącznie jeden z małżonków. Drugi z małżonków oraz dzieci mogą przystąpić wyłącznie do zakresu I.

Karencja:

• W przypadku jeśli pracownik rezygnuje z obejmowania go ochroną ubezpieczeniową w innym towarzystwie, można wnioskować o zniesienie karencji w odniesieniu do tych rodzajów zdarzeń i wypłacanych z ich tytułu wysokości świadczeń, które były objęte odpowiedzialnością w poprzedniej umowie ubezpieczenia, z której ubezpieczony rezygnuje. W przypadku osób uprzednio objętych ubezpieczeniem u innego ubezpieczyciela mają zastosowanie karencje proporcjonalne (w okresie karencji wypłata nie będzie wyższa niż przewidziana u poprzedniego ubezpieczyciela). Zniesienie karencji może mieć miejsce tylko w sytuacji ciągłości ubezpieczenia.
  • Karencje obowiązują na zdarzenia tak jak w tabeli Rodzaje i wysokość świadczeń
Karencja nie dotyczy zdarzeń powstałych w wyniku nieszczęśliwych wypadków.